Ogłoszenia gr I

4.10 warsztaty ceramiczne cz. I – Jesienne listki

18.10 warsztaty ceramiczne cz.II

28.10 Pasowanie na przedszkolak godz. 15

Zapraszamy serdecznie do akcji Poczytaj mi mamo, tato, babciu lub dziadku.

Drodzy Rodzice

Serdecznie zapraszamy do czytania w naszej sali bajek, bajeczek, baśni…w każdą środę o 15 w sali Jeżyków

Niech zachęci Was te kilka słów…

„Dawno, dawno temu, za siedmioma górami za siedmioma lasami…”, – zapewne wszyscy pamiętamy te słowa, napawające radością i ciekawością, za nimi, bowiem zawsze kryła się fascynująca opowieść. Niezmiennie wiadomo, iż bajki były od zawsze sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Wspólne czytanie bajek z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka. Bajki pomagają dziecku poznawać i nazywać własne emocje oraz podpowiadać sposoby radzenia sobie z nimi. Odpowiednio dobrana literatura dziecięca wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Mądre książki są też nośnikami ważnych uniwersalnych wartości moralnych. Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje u dziecka spontanicznie, stąd musi ją wzbudzić nauczyciel lub rodzic w procesie wychowania. Dlatego jednym z zadań przedszkola jest m.in. rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Poprzez utożsamienie się z bohaterem, dzieci są w stanie przepracować różne, trudne dla siebie sytuacje, poradzić sobie z przykrymi emocjami. Nabywają nowych umiejętności społecznych i emocjonalnych, łatwiej im identyfikować swoje przeżycia. Czytanie uczy odróżniania dobra od zła, dostarcza pozytywnych wzorców, wpływa na rozwój uczuć i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. „Czym chleb dla ciała tym, baśń dla duszy ”, – tymi słowami można podsumować rolę baśni w wychowaniu dziecka. Dzięki czytaniu odpowiedniej literatury dziecko staje się lepsze, bogatsze wewnętrznie, pragnie, aby zawsze tryumfowało dobro i sprawiedliwość. Dzięki bajkom i baśniom dziecko zaspokaja swoje potrzeby psychiczne – poczucie, że jest kochane, akceptowane i bezpieczne. Bajki i baśnie dają mu wsparcie, poczucie siły i nadzieję.

Zapraszamy do czytania Wspaniałym Jeżykom

______________________________________________________________________________

W dniu 30 sierpnia 2019 r. o godz. 10.00 zapraszamy Rodziców z dziećmi do przedszkola na zabawy w grupach pod okiem pań nauczycielek.