Ogłoszenia gr I

23.03. warsztaty Las w słoiku

25.03. teatrzyk Małe Mi  – Księżycowe Opowieści

Ogłoszenia na luty

6.02.2020 wyjazd do teatry Młynek na przedstawienie „Chichotek”

24.02.2020 Planetarium –kosmos 25.02.2020 CYRK SZNURKOWY (przedstawienie w przedszkolu)

24.02, godz. 17.00 – warsztaty dla rodziców: „Bezpieczeństwo dzieci w sieci oraz przeciwdziałanie uzależnieniom behawioralnym u dzieci i młodzieży”

Ogłoszenia na styczeń

10.01- warsztaty przyrodnicze – ziarenka dla ptaków

8.01- warsztaty ceramiczne cz.1 –prezent dla Babci

8.01, godz. 17.00 – zebranie z rodzica

15.01- warsztaty ceramiczne cz.2

20.01, godz. 15.00 – występ artystyczny dla Babci i Dziadka

28.01, godz. 9.00 – bal karnawałowy „Bajkowy las”

Ogłoszenia na grudzień

6.12 wypiekanie pierników i ich dekorowanie

9.12 ubieranie choinki świątecznej w Sali

9, 10, 11 12 zajęcia „ Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola” fundacja Młyn

10.12 warsztaty świąteczne- dekorowanie bombek

16.12 świąteczne spotkanie z rodzicami godz. 15 w sali teatralnej (prosimy o  elegancki strój dla dzieci)

18.12 przedstawienie teatralne „ Szydełkowa Szopka babci Klary”

20.12 wizyta św. Mikołaja

Ogłoszenia na listopad:

5.11 Dzień Postaci z bajek

6.11 warsztaty ceramiczne cz II

15.11 piątek – O dzielnym Misiu Wojtku

25.11 Dzień Pluszowego Misia

Zapraszamy serdecznie do akcji Poczytaj mi mamo, tato, babciu lub dziadku.

Ogłoszenia na październik:

4.10 warsztaty ceramiczne cz. I – Jesienne listki

18.10 warsztaty ceramiczne cz.II

28.10 Pasowanie na przedszkolak godz. 15

Zapraszamy serdecznie do akcji Poczytaj mi mamo, tato, babciu lub dziadku.

Drodzy Rodzice

Serdecznie zapraszamy do czytania w naszej sali bajek, bajeczek, baśni…w każdą środę o 15 w sali Jeżyków

Niech zachęci Was te kilka słów…

„Dawno, dawno temu, za siedmioma górami za siedmioma lasami…”, – zapewne wszyscy pamiętamy te słowa, napawające radością i ciekawością, za nimi, bowiem zawsze kryła się fascynująca opowieść. Niezmiennie wiadomo, iż bajki były od zawsze sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Wspólne czytanie bajek z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka. Bajki pomagają dziecku poznawać i nazywać własne emocje oraz podpowiadać sposoby radzenia sobie z nimi. Odpowiednio dobrana literatura dziecięca wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Mądre książki są też nośnikami ważnych uniwersalnych wartości moralnych. Potrzeba kontaktu z książką nie powstaje u dziecka spontanicznie, stąd musi ją wzbudzić nauczyciel lub rodzic w procesie wychowania. Dlatego jednym z zadań przedszkola jest m.in. rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Poprzez utożsamienie się z bohaterem, dzieci są w stanie przepracować różne, trudne dla siebie sytuacje, poradzić sobie z przykrymi emocjami. Nabywają nowych umiejętności społecznych i emocjonalnych, łatwiej im identyfikować swoje przeżycia. Czytanie uczy odróżniania dobra od zła, dostarcza pozytywnych wzorców, wpływa na rozwój uczuć i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. „Czym chleb dla ciała tym, baśń dla duszy ”, – tymi słowami można podsumować rolę baśni w wychowaniu dziecka. Dzięki czytaniu odpowiedniej literatury dziecko staje się lepsze, bogatsze wewnętrznie, pragnie, aby zawsze tryumfowało dobro i sprawiedliwość. Dzięki bajkom i baśniom dziecko zaspokaja swoje potrzeby psychiczne – poczucie, że jest kochane, akceptowane i bezpieczne. Bajki i baśnie dają mu wsparcie, poczucie siły i nadzieję.

Zapraszamy do czytania Wspaniałym Jeżykom

______________________________________________________________________________

W dniu 30 sierpnia 2019 r. o godz. 10.00 zapraszamy Rodziców z dziećmi do przedszkola na zabawy w grupach pod okiem pań nauczycielek.