BLOG

!! WITAMY DZIECI W NOWYM ROKU 2021/2022 !!

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Żegnamy się z grupą KOTKÓW 2020/2021 (grupa IX)

WAKACJE !!! KONIEC ROKU !!!!!

26.06.2021
W czwartek odwiedził nas Dziadek Małgosi 🙂 . Przygotował dla wszystkich dzieci ”zerówkowych” super imprezę w ogrodzie  na zakończenie przedszkola ❤️ .
Jednym słowy było kolorowo, tanecznie i wesoło 💜.
Dziękujemy Dziadkom Małgosi za wieloletnie zaangażowanie w życiu naszej grupy 💐

18.06.2021
Pożegnania nadszedł czas…
Część artystyczną Kotki rozpoczęły od wystawienia spektaklu pt.,, Kopciuszek”. Dzieci znakomicie odegrały swoje role. Zaprezentowały, podczas przedstawienia na najwyższym poziomie wszelkie uzdolnienia: aktorskie, wokalne, muzyczne i taneczne. Występ dzieci nagrodzony był gromkimi brawami i pochwałami. Starszaki otrzymały dyplom ukończenia przedszkola oraz medal i lekturę szkolną.
Był to czas szczególny albowiem to czas pożegnania z przedszkolem. Zakończył się pierwszy etap edukacji. Wkrótce KOTKI będą uczniami, a my życzymy im wielu wspaniałych przyjaciół w szkole i satysfakcji z nauki. Będziemy za Wami bardzo tęsknić !

11.06.2021
Nasza wycieczka do Powsina na radosną farmę🐰🐹 🦃🐖🐄🐥🐔 Byliśmy zachwyceni !!!!

10.06.2021
Podsumowanie akcji ROWEROWY MAJ 🚴🏻‍♂️ I miejsce ex aequo zajęły KOTY I SKRZATY 🙂
Z naszej grupy najczęściej do przedszkola na rowerze 🚲, hulajnodze🛴 przyjeżdżali: I miejsce: Tymek, Zosia K., Zosia S., Franek, Dominika., II miejsce: Jaś, Asia., III miejsce: Lena D, Małgosia, Tymon
Wszyscy otrzymaliśmy nagrody 🙂

10.06.2021
Dziś gościliśmy mamę Mateuszka, która jest adwokatem 🙂 .
Podczas spotkania Pani przypomniała nam prawa i obowiązki dziecka oraz opowiedziała o pracy Sądu. Poznaliśmy książki prawnicze, które musi znać każdy prawnik. Mieliśmy również okazję przymierzenia stroju prawnika.  
Bardzo dziękujemy za zaprezentowanie zawodu ❤️.

1.06.2021
Z okazji Dnia Dziecka życzymy słodkiego 🍬beztroskiego dzieciństwa 🦋🦄🐻,  by trwało jak najdłużej i było pełne radości ! 💜💙💛

31.05.2021
Olimpiada Sportowa Przedszkolaków 🏅🏆

28.05.2021
Gra w szachy na świeżym powietrzu bardzo Nam się podoba ♟️👍🌞

27.05.2021
Dzisiaj w naszym przedszkolu zostały zorganizowane zajęcia profilaktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pan Ratownik opowiedział nam w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak pomóc poszkodowanemu zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Słuchaliśmy Pana z zainteresowaniem ❤️.
Duże wrażenie zrobił na nas ,,fantom” na którym uczyliśmy się podstaw reanimacji.

26.05.2021

Z OKAZJI DNIA MAMY WSZYSTKIM MAMOM PRZESYŁAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA !!! ❤️

18.05.2021
Tego dnia przyjechała do nas Kocia Behawiorystka 🐱 Pani przybliżyła nam typowe zachowania kotków. Opowiedziała o odpowiedzialności za jego zdrowie i samopoczucie. Przypomniała, że każde zwierzę powinno mieć dostęp do wody i jedzenia   🙂

17.05.2021
Spotkanie z Panią Policjantką.
Tematem naszego spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego, przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu. Pani zwróciła nam uwagę na kolor umundurowania oraz przybliżyła na czym polega praca Policjanta.  Zobaczyliśmy również prawdziwe kajdanki i samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. 

12.05.2021
Spotkanie z koleżankami i kolegami z innych grup w celu zaprezentowania ciekawych miejsc we Włoszech.

Opowiadaliśmy o miastach, zabytkach, wynalazkach oraz charakterystycznych potrawach: pizzy, spaghetti, tiramisu. Zapoznając się z kuchnią zaśpiewaliśmy piosenkę po włosku pt. ,, Zuppa Romana”. Przybliżyliśmy gościom postać drewnianego pajacyka ,,Pinokia” oraz  nauczyliśmy w języku włoskim podstawowych zwrotów. Na koniec naszego występu można było zagrać w nasze zaprojektowane gry, obejrzeć wystawę prac plastycznych, makiet i albumów.   

11.05.2021
Nasza dzisiejsza wizyta w Piekarni Grzybki 🥖🍞🥐🥨 Poznaliśmy proces wypiekania wyrobów piekarniczych. Widzieliśmy duże maszyny, które pomagają piekarzom mieszać wszystkie składniki. Samodzielnie robiliśmy bułeczki, rogaliki według własnego pomysłu. Później zaś, każdy zrobił swoją pizzę 🍕. I to nie koniec, bo jeszcze zrobiliśmy smaczne maślane ciasteczka 🍪.  
Byliśmy bardzo zadowoleni ze swych wypieków i z całej wycieczki 😍.

7.05.2021
Warsztaty ceramiczne. Kotki 🐱 podjęły trud, by stworzyć coś pięknego z szarej gliny. Czekamy na efekty naszej pracy do czwartku ☺️.

6.05.2021
Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.,, Pani Wiosna” 🌸🌸🌸. Z naszej grupy wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce ex aequo – Marcelina i Marcel W. – Mateusz B. II miejsce ex aequo – Zosia K. – Amelka  A.
Prace wyróżniały się niezwykłą pomysłowością i starannością. Gratulujemy !!! 🙂

28.04.2021
Spotkanie z alpakami 😊 Już sam wygląd alpak wzbudził naszą sympatię, dlatego nie mieliśmy problemu je pogłaskać, przytulić oraz nakarmić ulubionym przysmakiem-marchewką 🥕 ❤️ . Okazuje się, że alpaki są niezwykle przyjacielskie- ciepłe i mięciutkie w dotyku.

23.04.2021
Założyliśmy swój mały warzywniak 🥕🥕🥕. Przygotowaliśmy ziemię, formowaliśmy grządki, w których posialiśmy warzywa: marchew, pietruszkę, rzodkiewkę i sałatę 🙂. Ale to nie wszystko w kolejnych dniach pojawią się nowe warzywa 😊

22.04.2021 Dzisiaj świętujemy Światowy Dzień Ziemi🌍. Z tej okazji utrwaliliśmy wiedzę: jak dbać o środowisko 🏞  i jak właściwie segregować śmieci.

2.04.2021
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 💙💙💙

23.03.2021
Na wesoło przywitaliśmy wiosnę 🌸, a pożegnaliśmy zimę  ❄️. Było dużo zabaw i niespodzianek, przez które musieliśmy przejść tropiąc ukryte zagadki.

22.03.2021
Wszyscy jesteśmy różni, ale Tacy Sami! 👍 Dzisiejszy Dzień Kolorowej Skarpetki 🧦 – czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w naszej grupie ❤️💚💙

19.03.2021
Dziś zakończyliśmy tydzień włoski. Małgosia opowiedziała dzieciom legendę o tym jak powstała Pizza Margherita, później zaś: – bawiliśmy się w zabawę  ,,na niby” lepiąc ciasto na pizzę, –  śpiewaliśmy, tańczyliśmy, a gdy muzyka zatrzymała się musieliśmy dopasować do zbiorów odpowiednie kartki kolorów, tak by się nie powtórzyły w żadnym zbiorze, – segregowaliśmy makaron ze względu na kształt i kolor, – zwijaliśmy i rozwijaliśmy makaron I na koniec coś słodkiego 😍 każdy sam przygotował deser tiramisu 😊.

16.03.2021
Dziś oglądaliśmy bajkę pt.,, Pinokio”, omawialiśmy wygląd drewnianego chłopca, wypowiadaliśmy się na temat bajki. W sali zaś układaliśmy puzzle i malowaliśmy farbami ,,Pinokia”. 🎨
Zrobiliśmy wystawę naszych konstrukcji: Krzywej Wieży, Koloseum i wulkanu Etna.

15.03.2021
Włoski tydzień w naszej grupie 🇮🇹 codziennie coś się dzieje 🙂 poznajemy: – zabytki i je konstruujemy, – ciekawe miejsca, – słówka, – piosenki i tańce, – włoskie dania, Nie zapominamy również o naszym włoskim pajacyku Pinokio i jego przygodach. Dziś skonstruowaliśmy włoską grę planszową 🙂 .

15.03.2021
,,Marzanna, zimowa panna, w słomianej sukience rozpostarła ręce…”. Nie przypuszczaliśmy, że wyjdzie nam taka piękna ❤️.

10.03.2021
Słoneczna pogoda daje nam znać, że nadchodzi już wiosna ☀️. Przyjrzeliśmy się uważnie pierwszym wiosennym kwiatom oraz kilka posadziliśmy.  Teraz zdobią nasz parapet krokusy, żonkile, hiacynty oraz tulipany 🌷.

8.03.2021
Dzień Kobiet 🌷 Chłopcy przygotowali dziewczynkom niespodziankę. Wręczyli koleżankom tulipany, zaśpiewali głośno ,,Sto lat!!!” oraz złożyli piękne życzenia. 🌷🌷🌷 Prawdziwi dżentelmeni ❤️❤️❤️

23.02.2021
W kosmosie …. 🚀⭐️☄️

22.02.2021
Wyniki naszej hodowli kryształów soli 🙂 Dodaliśmy do słoiczków odrobinę barwników. Kryształki urosły, zgrubiała warstwa soli na ściankach słoika, a nitka obrosła kryształkami soli. 

Obserwację hodowli prowadziliśmy codziennie. 

19.02.2021
Rysunki Jaskiniowców 🙂

17.02.2021
Dziś obchodziliśmy ,,ŚWIĘTO KOTA” 🐱. Upodabnialiśmy się do naszych czworonożnych przyjaciół i dużo sobie o nich opowiedzieliśmy,  wykonaliśmy kocie kanapki, słuchaliśmy prezentacji o kocich ciekawostkach, oglądaliśmy bajkę pt.,, Przygody kota Filemona”, malowaliśmy farbami kotki  🙂  . Jedliśmy smaczne bułeczki w kształcie kocich łapek 🐱😻🐾

16.02.2021
Wykonaliśmy doświadczenie, które pozwoliło nam określić właściwości soli i węgla oraz odnaleźć różnice pomiędzy nimi. Uwielbiamy w ten sposób poznawać świat! 🙂 Założyliśmy również hodowlę kryształów soli. Przez najbliższe dni będziemy obserwować i dzielić się między sobą spostrzeżeniami.

12.02.2021
Pamiętamy, by się odpowiednio ubrać w te mroźne dni ❄️ 🧤🧣

11.02.2021
Życzymy wszystkim słodkiego TŁUSTEGO CZWARTKU !!! 🙂🍩

10.02.2021
Dzisiaj w naszym przedszkolu WIELKI BAL !!! 🎈💃 Trochę inaczej niż zawsze, ale równie kolorowo, wesoło i tanecznie !☺️ 🎈🎉wszystkim Kotkom dopisywały karnawałowe nastroje 🎉🎈.

10.02.2021
Wielkie gratulacje i podziękowania dla Stasia, Małgosi i Tymona , którzy zaprezentowali swoje znakomite umiejętności w konkursie MISTRZ GŁOSKOWANIA !!! 🙂 👏
II miejsce Staś S.
III miejsce Małgosia W. , Tymon P.

9.02.2021
Korzystamy z pięknej zimowej pogody ❄️🌨🛷

03.02.2021
Od poniedziałku zaczynają się pojawiać w naszej grupie dziwne różne znaki. Ktoś nam robił psikusa…. We wtorek znaleźliśmy na dywanie brudny z łatami fartuszek i długo zastanawialiśmy się do kogo on może należeć. Dziś zaś, było mnóstwo rozwieszonych sznureczków i leżał na dywanie list (nie wiadomo skąd on się znalazł, gdyż wszyscy jedliśmy śniadanko). Sporo nam wyjaśnił, bo okazało się, że to list od Kopciuszka. Poprosił nas o pomoc w rozwieszeniu prania i jego posegregowania. Poznaliśmy nowy znak matematyczny  =.

01.02.2021
TYDZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Okazuje się, że na prawdę znamy dużo bajek. Z łatwością rozwiązywaliśmy wszystkie zadania i zagadki jakie Panie dla nas przygotowały 🙂

25.01.2021
W naszej grupie zima w pełni❄️ Odwiedziły nas polarne misie i pingwiny, mamy też lodowisko…

21.01.2021
W tym dniu nagraliśmy koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i zagraliśmy na gitarach rock&rolla  🎸🎸🎸
Z tej okazji pragniemy wszystkim Babciom i Dziadkom złożyć serdeczne życzenia: Sto lat w dobrym zdrowiu i nieustającej pociechy z wnucząt 🌷🌷🌷.

15.01.2021
Przygotowaliśmy przedstawienie pod tytułem ,,Dziewczynka z zapałkami”. Nasza opowieść nie zakończyła się smutno.  Główna bohaterka została obdarowana licznymi prezentami od dzieci takimi jak: ciepła kamizelka i buty. Później zaproszona została do naszej wspólnej zabawy, gdzie tańczyliśmy, śpiewaliśmy piosenki i graliśmy na instrumentach perkusyjnych. Ta smutna historia pozwoliła nam zrozumieć, że nikt nie może czuć się samotny i nieszczęśliwy. Na koniec zaśpiewaliśmy kolędę pt.  ,,Cicha noc” jedną ze zwrotek nauczyliśmy się w języku włoskim.

14.01.2020
W tym dniu odbyły się warsztaty z ,,Fundacji Szkatułka”. Dowiedzieliśmy się, dlaczego dzikie zwierzęta  żyją w mieście i jak człowiek może im pomóc. Poznaliśmy również dzieciństwo i zabawy zwierząt 🐶🐹🐱. Na koniec spotkania Pani prowadząca  zaplanowała dla nas zabawę, była to długa rura przez którą przeprowadzaliśmy kamyk 😁.  Najfajniejsza zabawą okazała się folia malarska, trudno było przerwać to szaleństwo ! 😊

13.01.2021
Zimowy krajobraz 🌨❄️ Zrobiliśmy wystawę prac na których to licznie widniały śnieżki, bałwanki i ośnieżone choinki.

13.01.2021
❄️❄️❄️ Przyszła zima biała, śniegu na sypała….. ❄️❄️❄️ Tak bardzo ucieszyliśmy się rankiem na widok bieli za oknem. Wesoło powędrowaliśmy na plac przedszkolny, a tam  rzucaliśmy się śnieżkami ❄️ i ulepiliśmy bałwanka ⛄️.

4.01.2021
Dokarmianie ptaków zimą jest bardzo ważne,  dlatego też do przedszkola przynieśliśmy smalec oraz ziarna dla ptaków. Przygotowaliśmy ptaszkom przysmaki, które później  rozwiesiliśmy  na drzewach w naszym ogrodzie.

16.12.2020
W naszym przedszkolu pojawiła się ,,Tablica interaktywna” działa jak ogromny ekran dotykowy. Dzięki niej i specjalnym mazakom możemy pisać, rysować, kolorować, zaznaczać i przenosić obrazki. Cierpliwie czekamy na swoją kolej oraz z szybkością zapamiętujemy nowe wiadomości. Będziemy chętnie z niej korzystać ! 🙂

14.12.2020
Nie możemy doczekać się nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji wykonaliśmy prezenty dla najbliższych, a są nimi tiulowe bombki. Chłopcy zaś wykonali bombki w kształcie renifera 🎄🎄🎄🎄.

7.12.2020
W ogrodzie przywitaliśmy Świętego Mikołaja 🎅🏻. Z wielką radością zaśpiewaliśmy przygotowaną na tę okazje piosenkę.

4.12.2020
Oto nasz kalendarz adwentowy. Każdego kolejnego dnia otwieramy jedno zadanie z kalendarza. Wykonywanie zadań sprawia nam wiele radości, czekamy na kolejne dni z niecierpliwością 🙂.

4.12.2020
UBIERAMY CHOINKĘ 🎄❄️
Ubieranie choinki jest dniem wyjątkowym. Każde z nas chciało pomoc i z radością ozdabialiśmy nasze drzewko.

30.11.2020
ANDRZEJKI
Tego dnia przenieśliśmy się w magiczny świat wróżb. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyliśmy w zabawach andrzejkowych.  Odkrywaliśmy swoją przyszłość losując przedmioty, które przepowiadały kim zostaniemy w dorosłym życiu, jakie życie nas czeka, wróżyliśmy z butów, przebijaliśmy serca z imionami i laliśmy wosk „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”.

16.11.2020
Zrobiliśmy przepiękną pracę plastyczną wykonaną z kształtu kropelki. Powstały kolorowe rybki, motylki, a nawet udało się ułożyć owieczkę. 

13.11.2020
Rozdanie nagród uświetniliśmy występem, podczas którego śpiewaliśmy, graliśmy na instrumentach i opowiadaliśmy o DRZEWACH. 

12.11.2020
Nasza grupa zorganizowała konkurs pt. ,,DRZEWO”. Podziwialiśmy prace wykonane w domach wraz z rodzicami są przepiękne! 🙂

12.11.2020
Zapoznaliśmy się z kolejną literą, którą jest litera „E, e”.,wykonywały ćwiczenia związane z analizą i syntezą sylabowo – głoskową, odczytywaniem prostych wyrazów. Układaliśmy literę poprzez układanie jej z różnych materiałów były to: fasolki, patyczki, sznureczki. 

10.11.2020
W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości grupa Smerfów przygotowała dla nas patriotyczną niespodziankę. Podczas występu nasi koledzy i koleżanki recytowali wiersze i śpiewali pieśnie patriotyczne opowiadające o historii Polski.
Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał w całym naszym przedszkolu, a najbardziej w naszych sercach. 

2.11.2020
Suche liście to bardzo wdzięczy materiał plastyczny. Zobaczcie jakie prace z nich można wykonać 🙂

29.10.2020
Pomyśleliśmy też o przetworach na zimę ❄️ i przygotowaliśmy kompoty z jabłek 🍏, gruszek 🍐 i śliwek .

26.10.2020
Ten tydzień rozpoczęliśmy ważnym informacjami dotyczącymi zalet i wad korzystania z komputera i internetu 💻. Poznaliśmy części komputera i jego przedmioty, które można do niego podłączyć. Panie uświadomiły nam, że komputer to nie tylko gry i zabawy, ale również źródło zagrożeń. Mogliśmy sami w programie do pisania i kolorowania zaprojektować swoje karki. Na koniec wykonaliśmy z papieru swoje komputery do zadań specjalnych 🙂.

22.10.2020
Z niecierpliwością czekaliśmy na tych wyjątkowych gości. Przyjechały do nas dwie wspaniałe sówki płomykówka i puchacz 🦉🦉. Dowiedzieliśmy się co lubią, co jedzą i jak żyją. Jednak najmilsze było to, że mogliśmy je pogłaskać. Płomykówka jest bardzo miła w dotyku i lubi się przytulać. Skradła nasze serca ❤️.

20.10.2020
Wczoraj odbyły się warsztaty z fundacji “SZKATUŁKA”  dowiedzieliśmy się, że ze schroniska można adoptować psa lub kota i w jaki sposób opiekować się nimi 😊 Zachęcamy do rozmowy na ten ważny temat. 🐶🐱

15.10.2020
Pani Jesień zawitała też w lesie 🌲🌲🌲. Kurki, rydze i maślaki, borowiki i kozaki pozbieramy już dziś! 😊 Muchomora 🍄 ominiemy z daleka, niech muchomor na złe muchy tu czeka. Poznajcie naszą wystawę leśną, zagościły w nim też urocze jeże 🦔🌲

14.10.2020
Wzięliśmy udział w akcji ,,Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” 🌳🌳🌳. W ramach tego święta w naszym ogrodzie przedszkolnym przybyło o trzy nowe drzewa (dwa jarzębiny i lipy). Chłopcy wraz z panem Mariuszem wykopali dużą dziurę, a później wsadziliśmy nasze sadzonki drzew, przesypaliśmy ziemią i mocno uklepaliśmy. Cieszymy się, że przybyły nam nowe drzewa, będziemy o nie bardzo dobrze dbać! 💧

13.10.2020
Dziś mieliśmy dzień matematyczny. Dokładaliśmy kasztany, zabieraliśmy i ciągle przeliczaliśmy. Świetna zabawa z tym liczeniem ! 😊

8.10.2020
KODOWANIE
W tym dniu bawiliśmy się matą do kodowania. Musieliśmy się poruszać po polach wykorzystując odpowiedni kod, tak aby dojść do celu. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Poradziliśmy sobie rewelacyjnie !!! 😊

7.10.2020
W kąciku przyrodnika znajdują się u nas barwne zbiory 🍂🍁. Posiadamy w koszykach warzywa, kasztany, orzechy, żołędzie, szyszki, jarzębinę, a w wazonach kolorowe liście i słoneczniki 🌻. Na bieżąco wzbogacamy nasz kącik ciekawymi eksponatami przyrodniczymi 🍂🍁

5.10.2020
Nasza wspólna praca plastyczna ,,Jesienne drzewo”

5.10.2020
Jesienny spacer? Czemu nie 🙂 Wyruszyliśmy w poszukiwaniu kasztanów i żołędzi. Udało nam się znaleźć drzewo  kasztanowca, dębu i jarzębiny.

3.10.2020
,,a” jak anakonda, czyli poznaliśmy nową literę.

1.10.2020
W czwartek ponownie przypomnieliśmy sobie zasady Covidowe. Przyszła do nas mama Marcelinki i Marcelka, która jest lekarzem. Pani doktor opowiedziała nam jak należy zachować się w czasie pandemii i jak dbać o swoje zdrowie. My zaś z zainteresowaniem słuchaliśmy pani doktor i zadawaliśmy mnóstwo pytań o wirusach i bakteriach. Dzięki spotkaniu utrwaliliśmy sobie najważniejsze zasady 🙂.

28.09.2020
Tego dnia w naszej grupie gościliśmy Pana Stanisława 🙂 . Graliśmy na harmonii, poznawaliśmy  różne utwory, co niektóre nawet znaliśmy i śpiewaliśmy 🎵🎶🎵. Bardzo podobał się nam ten instrument.

25.09.2020
Pamiętacie naszą posadzoną brzozę z dnia 25.03.2019r? 🙂 Nasza pielęgnacja oraz obserwacja sprawiła, że przerosła najwyższych przedszkolaków z naszej grupy.

25.09.2020
Piękna pogoda nam dopisuje, zatem dużo czasu spędzamy na spacerach i zabawie na świeżym powietrzu.

24.09.2020
Dzień Europejczyka
W tym dniu zapoznawaliśmy się z flagami państw Unii Europejskiej i z językiem jakim się posługują mieszkańcy poszczególnych państw. Śpiewaliśmy hymn ,,Oda do radości”- hymn Unii Europejskiej. Nasza grupa otrzymała flagę Włoch, będziemy w grupie szerzej poznawać to państwo.

21.09.2020
,,Dzień Przedszkolaka”
Tego dnia została przygotowana  dla nas niespodzianka! 🙂 .Odbyło się przedstawienie na podstawie wierszy Jana Brzechwy. Jednym z aktorów była nasza pani Ewa niezwykłym przeżyciem było ujrzeć ,,swoją panią” na scenie. Całe spotkanie przebiegało w dobrym humorze i bardzo się nam podobało czego dowodem były gromkie brawa. 

16.08.2020
Kreślimy ,,leniwą ósemkę” 🙂

15.09.2020
,,Dzień KROPKI”
Tego dnia od samego rana wiele się u nas działo. Bawiliśmy się chusteczką haftowaną w kropki, bawiąc się wykonywaliśmy różne zadania. Zaprojektowaliśmy swoje własne , a na koniec wykropkowaliśmy teren przedszkola kredowymi kropkami. Cieszyliśmy się tym dniem !!! 🙂

7.09.2020
,,Makiety miast”
Wspólnie w grupach z klocków i innych zabawek wykonaliśmy makiety miast. Każde z nas bardzo się starało, a efekty były imponujące. Sami zobaczcie 🙂

3.09.2020
,,Nasze zasady”
Przypomnieliśmy sobie nasze wspólne ustalenia, którymi kierujemy się przebywając w przedszkolu. Szczególną uwagę przywiązujemy do zasad higieny.

2.09.2020
Pierwszy tydzień w przedszkolu.
Z zaciekawieniem poznawaliśmy nową sale i nowe zabawki. Jesteśmy teraz Kotkami !!! 🙂

________________________________________________________________________________

WAKACJE !!! KONIEC ROKU !!!!!

13.08.2020
Rozpoczęły się już wakacje w naszym przedszkolu! W związku z czym nasze zabawy dobiegły końca. Chcemy życzyć wszystkim bezpiecznych wakacji. Samych słonecznych dni, bajkowych przygód oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

4.05.2020
Zosia z rodzeństwem zapraszają do błotnej kuchni. Podobno ich naleśniki z błota, polane czekoladą z błota smakują wybornie. Aż ślinka cieknie…

24.04.2020
Ziemia, planeta, która jest naszym domem lubi żeby o nią dbać i  żeby się o nią troszczyć. Z okazji Jej święta Smerfy podarowały Ziemi laurki.

22.04.2020
Dzień Ziemi
Dziś obchodzimy Dzień Ziemi, to ważne święto. W tym dniu pomyślmy o naszej planecie i otaczającej nas przyrodzie.

20.04.2020
W domowym kąciku przyrody u Tymona jest zielono. Codzienne podlewanie i prowadzone obserwacje wzrostu szczypiorku sprawiły, że urósł dość szybko. Teraz Tymon z wyhodowanego przez siebie zdrowego szczypiorku może zjeść pyszną kanapkę. Życzymy mu smacznego ! 🙂

10.04.2020
Witamy Was w piątek!
Zbliża się Wielkanoc … wielkimi krokami. Życzymy Wam spokojnych Świąt Wielkanocnych, dużo zdrowia i miłych chwil spędzonych z najbliższymi.  

6.04.2020
Zosia w domu wykonała doświadczenie z uciekającym pieprzem- wirusami. Pamiętajcie o myciu rąk 🙂

30.03.2020
Marta bardzo dba o nasze grupowe patyczaki! Codziennie je karmi, pilnuje psikania wodą i zaznacza czynności w specjalnej tabelce. Przyniosła dla nich nowe patyki. Pomagała tacie w wykonaniu lepszej wentylacji – w ziemi była pleśń i trzeba było wymienić podłoże. Wstawiła im “basen”, nakrętkę z wodą 🙂
Dziękujemy Marta !!! 🙂 

26.03.2020
Tymon wraz z młodszym bratem posadził cebulę. Z niecierpliwością czekają na pojawienie się szczypiorku 🙂

24.03.2020
Mimo, że nie ma nas w przedszkolu, naszymi roślinkami jest komu się opiekować. 😊

13.03.2020
Jedenastego marca Smerfy założyły mimi ogródek. Posiały rzeżuchę i owies, posadziły cebulę i cebulę hiacyntów. Czekamy, aż urosną! 🌱☀️💧

11.03.2020
Na warsztatach kulinarnych zrobiliśmy sałatkę z buraków. Była pyszna, a jaka ładna i zdrowa. Podajemy przepis. 

9.03.2020
,,Zabawa w szkołę”
W naszym szkolnym kąciku. Pani nauczycielka i jej dwie asystentki prowadzą lekcje geografii.

27.02.2020
DZIEŃ PEŁEN DOŚWIADCZEŃ !

Bardzo ciekawe i atrakcyjne doświadczenia przygotowała nam mama Ewy i Małgosi. Zadań do wykonania tego dnia mieliśmy całe mnóstwo. Wielu naszym emocjom towarzyszył suchy lód, szczególnie wtedy, gdy unosiła się  mgła, a po dodaniu mydła pojawiło się dużo baniek mydlanych 🙂. Dowiedzieliśmy się jak jest on zrobiony i do czego jest wykorzystywany w życiu codziennym. Eksperymentom nie było końca, choć za oknem śniegu nie ma to my sami zrobiliśmy sztuczny śnieg ❄️. Sami zobaczcie jakie  jeszcze  poznaliśmy tajemnice zjawisk fizycznych. 

25.02.2020
Do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk ,,Falko Show”. Było to zaskakujące, gdyż to był ,,Cyrk sznurkowy”. Z kilku sznurków powstała lalka, która potrafiła wykonywać różne akrobacje i sztuczki. 

25.02.2020
Tego dnia wykonaliśmy kolorowe rakiety kosmiczne. Czeka nas tydzień pod hasłem ,,Kosmos” 😊

24.02.2020
Mobilne planetarium 

Dzięki przenośnemu planetarium mogliśmy obserwować jak wygląda wszechświat. Pod kopułą- przypominającą ogromny balon rozpoczął się seans astronomiczny. Naszym oczom ukazały się planety, gwiazdy, gwiazdozbiory i wiele innych elementów wszechświata. Podobają nam się takie warsztaty!  

18.02.2020
,,Kraina muzyki”
We wtorek odwiedziła nas Pani Karolina, która przyniosła do naszej wspólnej zabawy gumę sensoryczną i kilka kolorowych gadżetów. Zabawy te rozbudziły naszą wrażliwość dotykową, muzyczną i wyobraźnię. Dziękujemy Pani Karolinie za spędzony czas i świetną zabawę! 🙂 

17.02.2020
My już znaleźliśmy pierwsze oznaki wiosny. Mówią ,,idzie luty, obuj buty”, a tu tak miło i ciepło 😊🌞

14.02.2020
Dziś są Walentynki!
Dla chłopca i dziewczynki!
Wszyscy sobie ślą serduszka,a ja szepnę Ci do uszka:
Już o Tobie wiele wiem,coraz bardziej lubię Cię!

Z tej okazji zrobiliśmy gofry w kształcie serc, a popołudniu oglądaliśmy z grupą Jagódek bajkę pt.,, Król Lew”.

07.02.2020
Poznaliśmy cyferkę 5.

06.02.2020
Na warsztatach w Muzeum Geologicznym dowiedzieliśmy się na czym polega praca archeologa, poznaliśmy różne rodzaje skamieniałości i bawiliśmy się w ,,wykopaliska”. W porównaniu z nami mamut był ogromny.

A popołudniu w przedszkolu  bawiliśmy się na naszym ,,czarodziejskim dywanie”. Tam też można było odszukać ciekawe skamieniałości.

05.02.2020
Podczas spaceru z atlasami ptaków szukaliśmy, tych które mieszkają w mieście. Poczęstowaliśmy je ziarnami słonecznika, a potem wykonaliśmy album z ptakami.

03.02.2020
W naszym sklepie nie zawsze są kolejki.

31.01.2020
Dzisiaj odwiedziła nas w przedszkolu ciocia Zosi, która jest fryzjerką. Opowiedziała nam o swoim zawodzie, pokazała jak się układa fryzury i miesza farbki. Oglądaliśmy też stare narzędzia fryzjerskie. Na koniec sami projektowaliśmy karnawałowe fryzury

30.01.2020
Zgadnijcie jaką dzisiaj poznaliśmy literę? 

29.01.2020
Zabawy na ,,czarodziejskim dywanie” są super! Chłopcy lubią polować “na rakiety”, a dziewczynki grać na pianinie.

28.01.2020
BAL KARNAWAŁOWY
Bawiliśmy się świetnie! Rytm muzyki porwał nas do tańca, braliśmy też udział w różnych konkursach. Ta super impreza długo pozostanie w naszych pamięciach 🙂 

23.01.2020
Dzień Babci i Dziadka
W tym niezwykłym dniu dużo się u nas działo. Wypełniony był on uśmiechem, radością, ale też momentem wzruszeń. Wystąpiliśmy na scenie dla Naszych cudownych Dziadków oraz przygotowaliśmy gościom upominki wykonane własnoręcznie przez SMERFY.

20.01.2020
Nasi Nowi Przyjaciele
Założyliśmy hodowlę Patyczaków. Zanim to uczyniliśmy Pani Małgosia, która posiada w swoim domu te oto owady dostarczyła nam cennych informacji o życiu i ich hodowli. Teraz codziennie sprawdzamy i obserwujemy jak się mają nasi nowi przyjaciele.

17.01.2020
Bardzo lubimy grać w planszówki z tatą Tymona, tego dnia bawiła się z nami także jego mama. Nikt nie chciał iść do domu. Polecamy grę rodzinną KATAMINO.

16.01.2020
,,Salon kosmetyczny”
Mama Lenki pokazała nam jak wygląda zawód kosmetyczki. Opowiedziała wszystkim Smerfom jak należy dbać o swoje dłonie, które są zawsze naszą wizytówką. Dziewczynki miały okazję pomalować specjalnym lakierem dla dzieci swoje paznokcie. Dziękujemy za poświęcony czas!

15.01.2020
Na zajęciach w bibliotece dowiedzieliśmy się o zwyczajach noworocznych panujących w różnych zakątkach świata. W Chinach symbolem Nowego Roku jest smok. Zrobiliśmy swoje małe smoki, a potem się nimi bawiliśmy.

13.01.2020
Mamy nową pomoc służącą do rozwijania umiejętności matematycznych- jest to ,,wiatrak matematyczny”. Tego dnia wykorzystaliśmy ,,wiatrak” do ćwiczeń utrwalających następstwa pór roku, miesięcy i dni tygodnia.

2.01.2020
,,Skok w Nowy Rok”

Nowy Rok przywitał nas falą fajerwerków. Widoki, które widzieliśmy za oknem w sylwestrową noc namalowaliśmy podczas dzisiejszych zajęć. Wszystkiego najlepszego życzymy wszystkim w roku 2020 ! 

20.12.2019
Wizyta Świętego Mikołaja!
Z niecierpliwością czekaliśmy na wizytę Mikołaja. Z gromkimi brawami i śpiewem przywitaliśmy naszego gościa, a on obdarował nas prezentami i pozował do wspólnych zdjęć.

18.12.2019
Magia Świąt Bożego Narodzenia
W środę wszystkie dzieci oraz ich rodziny poczuły magię świąt. Podniosła atmosfera została stworzona dzięki naszemu świątecznemu przedstawieniu, w którym odegraliśmy rolę z baśni ,,Królowa Śniegu” Gerdę i Kaja. Rodzice z dumą patrzyli na nas, obdarowując nas ogromnymi brawami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego naszego wspaniałego wydarzenia!

16.12.2019
Na warsztatach kulinarnych robiliśmy kulebiaki. To potrawa kuchni rosyjskiej. Drożdżowe pierożki nadziewaliśmy kiszoną kapustą, a potem piekliśmy w piecu.

13.12.2019
,,Nasza słodka podróż”
Tego dnia wybraliśmy się do ,,Manufaktury Czekolady”. Poznaliśmy tam proces powstawania czekolady od ziarenka, aż do tabliczki. Mogliśmy wykonać tabliczkę według własnego pomysłu. Mmm….. było smacznie w tym dniu ! 🙂

12.12.2019
Popołudnie gier planszowych z Tatą Tymona.
Dzięki super zabawie nabywaliśmy umiejętności zgodnej współpracy, przestrzegania ustalonych zasad oraz uczyliśmy się znosić porażki, tak aby przy ponownej próbie osiągnąć sukces.

9.12.2019
NASZA SALA
Święta Bożego Narodzenia, to okres wypełniony radosnymi przygotowaniami. Czekając na nadejście świąt w naszej sali wykonujemy różnego rodzaju dekoracje. Dzięki nim robi się wyjątkowo i magicznie…. 🙂

06.12.2019
W tym dniu do przedszkola przyszedł długo wyczekiwany przez nas gość, a był nim Św. Mikołaj. Czekał na nas u progu szatni, witał się z nami i obdarowywał nas prezentami. Później z grupą Skrzatów wybraliśmy się na zawody Mikołajowe, które zostały przygotowane przez p. Justynę i p. Maćka. Bawiliśmy się doskonale! 🙂

Jednakże to nie było końca atrakcji w tym dniu, gdyż wybraliśmy się do Hali Sportowej OSiR, a tam dopiero się działo. Sami zobaczcie!

02.12.2019
Zabawy z literkami. Poznajemy literkę ,,K,k”.

25.11.2019
,,CZAROWANIE ZAJADANIE”
Cykl naszych warsztatów kulinarno-tealtralnych dobiegł końca. W tym dniu odbyła się koronacja króla i wielka uczta. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy. Dziękujemy za super warsztaty! 🙂

25.11.2019
Rodzice czytają dzieciom!
Tym razem odwiedziła nas mama Olka, Zosi i Asi. Mamy zachwycały nas przyniesionymi książkami. Z zaciekawieniem słuchaliśmy przygód bohaterów książek. 🙂

15.11.2019
Warsztaty teatralne
Z babcią Małgosi znamy się bardzo dobrze. Na zajęciach teatralnych wcielamy się w różne role, tańczymy, śpiewamy.
Zapoznaliśmy się z typową polską lalką teatralną – czyli kukiełką. Zrobiliśmy też własne kukiełki. Czyż nie są piękne? 

14.11.2019
MRÓWKI- warsztaty przyrodnicze
W czwartek poznawaliśmy ,,Fascynujący świat mrówek”. Zapoznaliśmy się z ich budową, co lubią, a czego nie, strukturą mrowiska oraz oglądaliśmy żywe mrówki. Na koniec otrzymaliśmy certyfikaty i mrówkowe linijki.

12.11.2019
Dyniowe szaleństwo!
Pierwszy raz przygotowywaliśmy na warsztatach kulinarnych dyniowe kopytka. Były tak smaczne, że znikały w błyskawicznym tempie. Polecamy 🙂

11.11.2019

,,11 listopada” L. Wiszniewski

Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty listopada!
Tym co zmarli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności
Polska składa.
I my przedszkolacy o tym pamiętamy 
i dlatego dzisiaj tu się spotykamy.

7.11.2019
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
W tym dniu mogliśmy się przebrać za swych ulubionych bohaterów z bajek i baśni. Były królewny, księżniczki, zwierzęta i wiele innych postaci. Rozwiązywaliśmy zagadki, a całość dopełniał śpiew i taniec. Popołudniu reprezentacja naszej grupy towarzyszyła podczas otwarcia naszej nowej biblioteki przedszkolnej.  

6.11.2019
TEATR
W tym miesiącu chętnie bawimy się w zabawy teatralne. Robimy kukiełki, przygotowujemy spektakle i potrzebne rekwizyty do odgrywania ról. Poprzez uczestnictwo w tego rodzaju zabawach przełamujemy swą nieśmiałości i rozwijamy swą wyobraźnię 🙂 

5.11.2019
RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM
W tym tygodniu grupę SMERFÓW odwiedzali chętni Rodzice była to:  Mama Ewy i Tymona, które przyniosły ciekawe książki i je nam przeczytały.  Bardzo dziękujemy i czekamy na ponowne odwiedziny ! 🙂

4.11.2019
CZAROWANIE ZAJADANIE– to warsztaty kulinarno-teatralne, którym organizatorem jest Fundacja Artystyczna ,,Młyn”. Tym razem przenieśliśmy się do czasów za panowania Cesarza, który oprowadził nas po swoim królestwie. 

31.10.2019
W przeddzień Święta Zmarłych odwiedziliśmy Miejsce Pamięci przy Dworcu Południowym. Zapaliliśmy znicze i w ciszy uczciliśmy pamięć zmarłych.

28.10.2019
Poznajemy nasze pasje!
Tego dnia opowiadaliśmy sobie o naszych pasjach i zainteresowaniach. Z zaciekawieniem słuchaliśmy naszych kolegów i koleżanek.

25.10.2019
Jesienne drzewa są takie kolorowe… Nacieszmy się nimi, niedługo nie będzie ani jednego listka, ALE ZA TO SPADNIE ŚNIEG !!!

23.10.2019
Dzisiaj robiliśmy collage z gazet, kolorowego papieru i pomalowanych farbami kartek.

21.10.2019

Smerfy wiedzą jak przygotować się do zimy..

,,W spiżarni na półkach zapasów bez liku.
Są dżemy, kompoty, złoty miód w słoiku.
I cebula w wiankach i grzybki suszone.
Są główki kapusty, ogórki kiszone.
A gdy będzie w zimie tęgi mróz na dworze zapachnie nam lato gdy słoik otworze”.

17.10.2019
W bibliotece nie tylko wypożyczamy książki. Tym razem zainspirowani jesienną bajką przeczytaną przez Panią Marię i Pana Pawła tworzyliśmy małe dzieła sztuki z kolorowych liści.

16.10.2019
Ogólnoprzedszkolny konkurs plastyczno-fotograficzny Piękna nasza Polska cała “rozstrzygnięty!”. Chcemy się pochwalić, ze laureatką drugiego miejsca została Zosia z naszej grupy. Serdecznie Ci Zosiu gratulujemy, a dzieci zapraszamy do udziału w innych konkursach, które odbędą się wkrótce.

11.10.2019
Tego pięknego dnia wybraliśmy się na wycieczkę do Łazienek Królewskich. Zachwycaliśmy się pięknymi jesiennymi widokami. Spacerując zobaczyliśmy, że w parku mieszka mnóstwo wiewiórek, kaczek i pawi.

9.10.2019 r.
Skrzatowisko ! To projekt teatralny w którym wszyscy jesteśmy aktorami i reżyserami. Wykonujemy zadania, pokonujemy przeszkody, a przede wszystkim współpracujemy.

9.10.2019 r.
W środę w naszym przedszkolu miała miejsce próba ewakuacyjna. Celem tej akcji, było nabywanie przez nas właściwych zachowań, podczas zagrożenia. Ćwiczenia tego typu, są bardzo potrzebne ! 🙂

8.10.2019
Tego dnia Smerfy odwiedził, bardzo ważny gość- Pani Doktor. Celem spotkania było propagowanie zdrowych zachowań prozdrowotnych. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca lekarza i zapoznały się z podstawowym sprzętem lekarskim. Smerfy aktywnie uczestniczyły w rozmowie z gościem. Pani doktor badała chętne dzieci, przełamując w ten sposób strach przed wizytą u lekarza.  

Dziękujemy mamie Marcelinki i Marcelka za wspaniała lekcję!!!  😊

3.10.2019
Czy jesteś mały czy duży – Smerfy zawsze służą swą medyczną pomocą! Udzielą rady, gdy Cię boli noga, głowa czy po prostu masz katar. Przychodnia u Smerfów czynna przez cały październik od 7.00 do 17:00 . Przyjmują najlepsi lekarze i najmilsze pielęgniarki! Zapraszamy 🙂

02.10.2019
Jaszczurka czy smok?
We wtorek poznaliśmy jaszczurkę o imieniu Miguś. Pani właścicielka omówiła nam jak zachowuje się oraz jak odżywia się to przyjazne zwierzątko. Mogliśmy dotknąć go, pogłaskać i nakarmić robaczkami. Na początku wzbudzał strach, ale po dłuższym spotkaniu okazało się, że to bardzo przyjazne zwierzę. Po prostu oczarował nas 🙂

25.09.2019
Wycieczka na Stadion Narodowy.
Tego dnia emocji nie brakowało. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych ze stadionem. Zwiedzieliśmy szatnię zawodników oraz całe zaplecze tego wspaniałego obiektu sportowego. Dziękujemy mamie Poli za towarzyszenie podczas tej wycieczki.

24.09.2019
Jesienią lubimy bawić się w teatr, a wtedy cebula tuli się do buraka, marchewka się zaperz, blada i chuda pietruszka nie może spać, a seler ciągle wzdycha …

23.09.2019
W poniedziałek odwiedziły nas w przedszkolu kucyki. Przejażdżka bardzo nam się podobała chociaż trzeba było czekać w kolejce. Kucyk Felek chyba nas polubił…

20.09.2019
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
Tego dnia grupa Smerfów radośnie spędziła czas z grupą Jagódek. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, wykonywaliśmy różne zadania. Świętowaniu towarzyszyło dużo śmiechu! 🙂 Na zakończenie wspólnej zabawy otrzymaliśmy medale oraz magicznie świecące miecze.

19.09.2019 Nasza jesienna sala!
W naszej sali można zobaczyć już prawdziwą jesień! Mamy kasztany, szyszki, sowy kolorowe listki i wrzosy.

14.09.2019
W czwartek poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz wybrane znaki drogowe. Dowiedzieliśmy się również jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych.  

10.09.2019
,,Wyspa Pacynek” w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem.
W tym dniu nasze przedszkole odwiedził Pan Hilary, profesor Wyobraźni. Zaprosił nas w w magiczną podróż na Archipelag Wysp Lalkowych.

3.09.2019
Jesteśmy wesołą grupą pięciolatków 🙂 . Pierwsze dni w przedszkolu minęły nam bardzo szybko na poznawaniu nowych kolegów i koleżanek. Poznaliśmy również zasady panujące w przedszkolu oraz zasady bezpieczeństwa w salach i ogrodzie.

____________________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2018/2019

WITAMY W JAGÓDKOWYM BLOGU

Nazywamy się Jagódki.
Nazwę otrzymaliśmy we wrześniu, podczas zabaw integracyjnych z rodzicami. Dostaliśmy też wtedy piękne koszulki własnoręcznie malowane przez nasze Panie. Od marca mamy grupową maskotkę. Będziemy Wam opisywać jak wygląda nasze przedszkolne życie.

28.06.2019

Lody! lody! dla ochłody! Tego dnia wybraliśmy się do naszej pobliskiej kawiarni. Mmm… pycha!Wszystkim życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji. Pełnych niezapomnianych wrażeń i uśmiechu. 🙂

27.06.2019
Słoneczna pogoda sprawiła, że przygotowaliśmy w naszym ogrodzie piknik. Bawiliśmy się doskonale!

25.06.2019
Sport to zdrowie, czyli piłka w grze! Radocha, że hej!

13.06.2019

Nie zawsze przyswajanie nowej wiedzy musi odbywać się w sali. Piękna pogoda za oknem sprawiła, że zajęcia z języka angielskiego odbyły się na świeżym powietrzu. 

10.06.2019

Ach… plac zabaw, tam dopiero jest zabawa!

1.06.2019

Początek czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. W tym dniu zostały przygotowane liczne atrakcje w przedszkolu: teatrzyk przygotowany przez Rodziców, wspólne zabawy, malowanie twarzy, lody i pyszne słodkości wykonane przez nasze mamy. Z okazji Dnia Dziecka śmiechu było co nie miara…

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

29.05.2019

Na spotkaniu całej społeczności przedszkolnej, dotyczącym teatru pantomimy Jagódki zaprezentowały scenkę do utworu Griega pt. ,,W ogrodzie”. Wystarczył ruch i mimika twarzy, aby widzowie zorientowali się co chcą przekazać aktorzy.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

27.05.2019
W poniedziałek w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią higienistką dentystyczną. Nasz gość opowiedział nam jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz jaką najlepsza techniką myć ząbki. Za cenne wskazówki dziękujemy. Teraz już wiemy, jak należy postępować, aby nasz uśmiech był piękny i zdrowy!

23.05.2019
W czwartek w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie autorskie z Panią Barbarą Szelągowską oraz ilustratorką Panią Moniką

Jędrychowską. Dowiedzieliśmy się jak wygląda i na czym polega ich praca. Poznaliśmy także stonogę JADZIĘ, która chciała dowiedzieć się od Nas co trzeba robić, aby książki były jak najdłużej nowe.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

20.05.2019
Dzięki uprzejmości mamy Jasia byliśmy na wycieczce w TVP. W wejściu przywitała nas Nela – mała reporterka 

Podczas wizyty oglądaliśmy próby do programu ,,Młody tancerz roku”

Byliśmy na planie powstającej dekoracji do serialu historycznego ,,Korona królów”

W reżyserce jest mnóstwo monitorów, przycisków i guzików. Niektóre mogliśmy przyciskać.

W studiu ,,Pytania na śniadanie” daliśmy mini koncert i obejrzeliśmy scenografię.

Pozując na ściance ,,Pytania na śniadanie” czuliśmy się jak gwiazdy.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

5.04.2019
Podsumowanie projektu ROŚLINY odbyło się w obecności zaproszonych Rodziców. Przygotowaliśmy dla Gości ogromny plakat i zagadki o tym czego się nauczyliśmy w ostatnim czasie. Był też krótki występ i degustacja wyhodowanych przez nas nowalijek.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

4.04.2019
W czwartek to dopiero u nas się działo! Nasze przedszkole odwiedzili mali reprezentanci polskiej wsi. Mogliśmy na żywo zobaczyć kaczki i kurczaczki. Dowiedzieliśmy się jak się wykluwają pisklaki i czym się je karmi. Po małej lekcji przyrody każde z nas mogło wziąć zwierzątko na ręce i pogłaskać.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

03.04.2019
W tym dniu przygotowaliśmy piękne kompozycje kwiatowe. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca florysty i czym się zajmuje. Było kolorowo i pachnąco.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

02.04.2019
We wtorek powitaliśmy wiosnę na sportowo! W tym dniu ubraliśmy się w stroje w kolorach zieleni, przygotowaliśmy piękne bibułowe kwiaty, które zdobiły nasze głowy. Wykonywaliśmy różne zadania, ale też podziwialiśmy przyrodę i śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

26.03.2019
We wtorek Jagódki odwiedziły Muzeum Narodowe. Uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. ,,Ptaki, robaki i inne zwierzaki w sztuce”.  Z ogromną uwaga słuchaliśmy prowadzonych zajęć i zadawaliśmy mnóstwo pytań. Na zakończanie zajęć wykonaliśmy papierowe zwierzaki, które zabraliśmy do domu.

25.03.2019
Tydzień rozpoczęliśmy pracowicie. Tak to nie żart… Posadziliśmy brzozę. Zanim jednak to nastąpiło dowiedzieliśmy się jakie właściwości lecznicze ma to drzewo, piliśmy także sok z brzozy. Cieszymy się, że mamy kolejne drzewo w naszym ogrodzie. Będziemy o nie dbać i obserwować jak rośnie! 

22.03.2019
W piątek na warsztatach ogrodniczych założyliśmy mini hodowlę – ,,las w słoiku”. Kolorowe kamyczki, ziemia, mech i rośliny wypełniły nasze słoiki tworząc piękny las. Było trochę bałaganu, ale jaka frajda.

19.03.2019
Założyliśmy hodowlę fasoli i karty obserwacji, na których co kilka dni będziemy rysować aktualny stan naszej roślinki.

18.03.2019
Warsztaty dietetyczne.
Po sałatkę z makreli zrobioną samodzielnie chętniej się sięga.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

JAGÓDKI

14.03.2019

W przedszkolu nie tylko ciężko pracujemy. Jest też czas na zabawę! Ostatnio dużo bawimy się w kąciku sensorycznym. Ćwiczymy tu nasze zmysły. Nawet nie wiecie jak fajnie jest się bawić makaronem, kamykami, fasolą…

12.03.2019

Gimnastyka…. Trochę trzeba się napracować. Ale to dla naszego zdrowia!

7.03.2019
Podczas Festiwalu Piosenki Angielskiej Jagódki profesjonalnie zaśpiewały utwór pt. Let’s Go To The Zoo. Na scenie pojawiło się kilka drapieżnych misiów, wesołe małpki i skaczące kangury. Były też wijące się węże, dostojne słonie i eleganckie pingwiny. Niejedno przedszkole mogłoby pozazdrościć nam takiego ZOO.

4.03.2019
Ciepłe promienie słońca, śpiew ptaków, pierwsze kwiaty, pąki na drzewach i krzakach bardzo nas ucieszyły. Cieszymy się, że WIOSNA jest tuż tuż…! 27.09.2018 posadziliśmy krokusy, a teraz zakwitły.

______________________________________________________________________________________________________________________

Miniony tydzień obfitował w wiele grupowych atrakcji.

27.02.2019
W środę byliśmy w bibliotece. Wiecie, że teatr i maski wywodzą się z Grecji? My wiemy. Dawno temu, właśnie w Grecji budowano ogromne teatry z kamienia. Były one na powietrzu i miały kształt okręgu. Aktorzy występowali w maskach, które pokazywały różne emocje. My też zrobiliśmy maski. Jak Wam się podoba?

26.02.2019
Wtorek był natomiast ,,wybuchowy”. Gdzieś tak ok. godziny 10-ej, całkiem niespodziewanie nastąpiła erupcja dawno wygasłego wulkanu. Dobrze, że w porę uciekliśmy przed szalejącą lawą, zdążyliśmy też uchronić przed zagładą nieliczne już dinozaury. 05.03.2019

25.02.2019
W poniedziałek na warsztatach kulinarnych dowiedzieliśmy się skąd mamy różne kasze i mąkę i dlaczego są tak ważne w naszej diecie. Oglądaliśmy kłosy pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia i gryki. Samodzielnie zrobiliśmy i zjedliśmy pyszną sałatkę z warzywami i kaszą gryczaną.

Założony 17.02.2019